Unimot zaprezentował założenia swojego projektu Tankuj24

Grupa multienergetyczna Unimot zaprezentowała na konferencji prasowej w Warszawie swój nowy projekt Tankuj24. Szefem projektu jest Marcin Zawisza, Wiceprezes Zarządu spółki. https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20161116/unimot-zaprezentowal-zalozenia-swojego-projektu-tankuj24
Unimot zaprezentował założenia swojego projektu Tankuj24

Prekonsultacje „prostej spółki akcyjnej”

W odpowiedzi na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju, doradcy EVERBERG przekazali swoje uwagi dotyczące opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju "Zarysu koncepcji Prostej Spółki Akcyjnej (PSA)". Prosta spółka akcyjna ma w zamyśle stanowić rodzaj spółki kapitałowej, dedykowanej przede wszystkim start-upom i przedsiębiorstwom innowacyjnym. Zgodnie z założeniami Ministerstwa Rozwoju, prosta spółka akcyjna ma łączyć zalety spółki z o.o. oraz spółki akcyjnej. Na bieżąco będziemy Państwa informować na temat ustaleń płynących z paneli dyskusyjnych poświęconych koncepcji Prostej Spółki Akcyjnej, które również są organizowane przez Ministerstwo Rozwoju.
Prekonsultacje „prostej spółki akcyjnej”

Zaproszenie na szkolenie – „Dokumentacja wewnętrzna emitenta obligacji”

Wejście w życie europejskiego rozporządzenia w sprawie nadużyć na rynku (MAR) wiąże się nie tylko ze zmianami dla spółek publicznych notowanych na GPW, ale także dla spółek emitujących obligacje na Catalyst - i to zarówno na rynek regulowany, jak i w ASO. Doradcy EVERBERG, dr r.pr. Joanna Krzyżykowska i adw. Bartłomiej Stępień, zapraszają na szkolenie dedykowane emitentom obligacji, mające na celu omówienie wewnętrznej dokumentacji emitenta wymaganej nowymi przepisami. Szkolenie odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2016 r. w Warszawie. Więcej informacji pod linkiem http://www.certge.pl/wp-content/uploads/2016/06/Dokumenatcaja_wew_emitenta_warszawa.pdf.
Zaproszenie na szkolenie – „Dokumentacja wewnętrzna emitenta obligacji”

II edycja – „Szyte na miarę” rozwiązania dla branży fashion

Kancelaria EVERBERG została zaproszona w roli prelegenta na II edycję konferencji "Szyte na miarę". Konferencja „Szyte na miarę”  to spotkanie specjalistów branży modowej i rynku e-commerce, na której prezentowane są rozwiązania, które stały się w ostatnim czasie must-have branży fashion. Temat wystąpienia r.pr. Aleksandry Płucienik obejmował prawne warunki prezentacji produktów online, wraz ze wskazaniem najczęstszych błędów i sposób ich eliminowania.
II edycja – „Szyte na miarę” rozwiązania dla branży fashion

EVERBERG z odpowiedziami na pytania portalu Obligacje.pl

Portal Obligacje.pl zwrócił się do Kancelarii EVERBERG z pytaniami dot. planowanych zmian (3 lipca) w zakresie obowiązków informacyjnych emitentów obligacji na rynku Catalyst. Odpowiedzi r.pr. dr Joanny Krzyżykowskiej oraz adw. Bartłomieja Stępnia dostępne są w ramach Obligacje.pl pod następującym adresem: https://obligacje.pl/pl/a/obowiazki-informacyjne-emitentow-obligacji-w-nowym-ksztalcie-q-a. Zapraszamy do lektury.
EVERBERG z odpowiedziami na pytania portalu Obligacje.pl

EVERBERG przygotowuje przedsiębiorców na RODO

Kancelaria EVERBERG wzięła udział w roli prelegenta podczas jednego z pierwszych szkoleń dot. unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Szkolenie zostało przeprowadzone w dniu 6-7 czerwca 2016 r. w Warszawie. Prelekcja dotyczyła nowych wymogów stawianych administratorom danych osobowych w kontekście m.in. pozyskiwania zgód na przetwarzanie danych osobowych. Przypominamy, że zupełnie nowe przepisy wejdą w życie już w maju 2018 r. - co wbrew pozorom nie jest odległym terminem patrząc przez pryzmat zakresu koniecznych prac i przygotowań. Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj: http://mmcpolska.pl/event/nowe-ramy-ochrony-danych-osobowych/
EVERBERG przygotowuje przedsiębiorców na RODO

Specjaliści EVERBERG z warsztatami dla studentów Akademii Leona Koźmińskiego

W dniu 12 maja 2016 r. radca prawny dr Joanna Krzyżykowska oraz adwokat Bartłomiej Stępień poprowadzili dla studentów Akademii Leona Koźmińskiego spotkanie pt."Pięć najczęstszych problemów prawnika spółki giełdowej". Spotkanie było świetną okazją do przybliżenia i przedyskutowania tematów, z którymi nasi doradcy mierzą się na co dzień: - ład korporacyjny w spółkach notowanych na GPW, - obowiązki informacyjne spółek giełdowych, - przepływ informacji poufnych w grupie spółek, - insider trading, - emisja akcji i obligacji, - obrót instrumentami finansowymi.
Specjaliści EVERBERG z warsztatami dla studentów Akademii Leona Koźmińskiego

Kancelaria EVERBERG współpracuje z Akademią Leona Koźmińskiego

Miło nam poinformować, że Kancelaria EVERBERG poszerzyła zakres współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego. Poza współpracą merytoryczną, studenci ALK mają również możliwość odbywania praktyk/staży w ramach naszej Kancelarii w jednym z trzech biur.
Kancelaria EVERBERG współpracuje z Akademią Leona Koźmińskiego

Sukces Grupy Trans Polonia

Kancelaria EVERBERG doradzała spółce giełdowej Trans Polonia S.A. w procesie akwizycji spółki transportowej, wchodzącej w skład grupy kapitałowej PKN ORLEN. W wyniku zamknięcia transakcji spółka należąca do Trans Polonia S.A. stała się właścicielem 100% akcji ORLEN Transport S.A. Wolumen transakcji wynosił 84,5 mln zł. Proces doradczy obejmował wypracowanie dokumentów transakcyjnych, kredytowych oraz finansowania w modelu MEZZANINE. Na czele zespołu przygotowującego dokumentację transakcyjną stali doradcy z zespołu M&A by EVERBERG – r.pr. Grzegorz Wanio LL.M, adw. Bartłomiej Stępień LL.M. i dr Joanna Krzyżykowska. Gratulujemy Trans Polonia S.A.!
Sukces Grupy Trans Polonia

Ostoya

Miło nam jest poinformować, ze Zespół M&A by EVERBERG zakończył pierwszy etap transakcji konsolidującej rynek usług specjalistycznej opieki geriatrycznej. Gratulujemy Funduszowi Allenort, jako większościowemu wspólnikowi grupy Ostoya!
Ostoya

EVERBERG z wystąpieniem na Auli Polskiej

Aula Polska została stworzona w 2007 roku przez Krzysztofa Kowalczyka (pomysłodawcę) i Artur Kurasińskiego. AULA POLSKA promuje kulturę przedsiębiorczości technologicznej. Na spotkania Auli prezentowane są młode frmy, praktycy i rozwiązania konkretnych problemów. Zapraszani są też specjaliści z różnych dziedzin, prezesi spółek medialnych i osoby będące autorytetami biznesowymi. W dniu 14 stycznia 2016 r. gościem Auli Polskiej był adwokat Michał Kluska, który w swoim wystąpieniu podsumował ponad rok obowiązywania nowych przepisów o telemarketingu.
EVERBERG z wystąpieniem na Auli Polskiej

Konferencja „Szyte na miarę” – rozwiązania dla branży fashion

Kancelaria EVERBERG została zaproszona do merytorycznej współpracy przy konferencji, która odbędzie się w Warszawie w dniu 28 stycznia 2016 r. Podczas konferencji „Szyte na miarę” rozwiązania dla branży fashion, poruszone zostaną takie zagadnienia jak prawo własności intelektualnej, e-commerce, znaczenie IT w branży fashion, logistyka w branży modowej, a także narzędzia wsparcia sprzedaży. EVERBERG będzie reprezentowany przez adwokata Michała Kluskę, który zaprezentuje temat: „Marketing szyty na miarę. Zwiększenie możliwości dzięki rozwiązaniom prawnym”
Konferencja „Szyte na miarę” – rozwiązania dla branży fashion

Webinar: „FAQ prawa online”

W dniu 21 stycznia 2016 r. o godzinie 11:00 zapraszamy na organizowany przez GetResponse webinar prawny z udziałem adwokata Michała Kluski. Rejestracja: https://getresponsepl.clickwebinar.com/faq-prawa-online/register
Webinar: „FAQ prawa online”

EVERBERG na „Problematyka przetwarzania i ochrony danych osobowych w instytucjach finansowych”

W dniu 15 grudnia 2015 r. adwokat Michał Kluska poprowadził prelekcję podczas dwudniowego szkolenia skierowanego do instytucji finansowych - w temacie prawnych aspektów marketingu z wykorzystaniem danych osobowych.
EVERBERG na „Problematyka przetwarzania i ochrony danych osobowych w instytucjach finansowych”

EVERBERG współpracuje z Akademią Leona Koźmińskiego (GROW POINT)

GROW POINT to program akceleracyjny tworzony przez Akademię Leona Koźmińskiego przy współpracy z największymi firmami i funduszami inwestycyjnymi obecnymi na rynku. EVERBERG został zaproszony do współpracy nie tylko w charakterze mentorów (będą nimi: radca prawny Grzegorz Wanio i adwokat Michał Kluska) ale również jako Kancelaria opiekująca się programem od strony prawnej. Program ruszył wraz z inauguracyjną konferencją, która odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2015 r. podczas której adwokat Michał Kluska w swoim wystąpieniu wskazywał uczestnikom programu obszary istotne prawnie dla przyszłych projektów.
EVERBERG współpracuje z Akademią Leona Koźmińskiego (GROW POINT)

Specjalistyczny projekt z obszaru danych osobowych

Dla grupy kapitałowej z branży finansowej przeprowadzamy projekt optymalizacyjny – jak możliwie szeroko wykorzystać marketingowo zebrane dane osobowe. Projekt przeprowadzamy nie tylko w oparciu o przepisy prawa, ale również przedstawiając badanie rynku konkurencji. W efekcie Klient i spółki z Jego grupy maksymalizują swoje działania marketingowe w kanale e-mail/sms oraz telefon.
Specjalistyczny projekt z obszaru danych osobowych

Cykl z GetResponse

Nawiązaliśmy współpracę z liderem wśród narzędzi e-mail marketingowych – Getresponse. W ramach współpracy dzieliliśmy się wiedzą, publikując serię dwunastu branżowych artykułów. Nasze wpisy dotyczyły prawa nowych technologii, w szczególności danych osobowych i reklamy.
Cykl z GetResponse

E-commerce Standard

W dniu 30 września 2015 r. przeprowadziliśmy praktyczne warsztaty podczas X jubileuszowej edycji konferencji E-commerce Standard 2015. Główny temat warsztatów to: Legalnie i biznesowo – o błędach w obszarze e-commerce. Podczas ponad 2 godzinnego spotkania rozmawialiśmy i odpowiadaliśmy m.in. na następujące pytania: Jak omnichannel wpływa na kwestię danych osobowych? Jakie pułapki prawne pojawiają się przy tworzeniu regulaminów i konkursów? Jak wykorzystywać znaki towarowe/wzory przemysłowe zgodnie z prawem? Jak w praktyce wyglądają nowe przepisy konsumenckie oraz art. 172 PT po nowelizacji i jego przyszłość?
E-commerce Standard

SECURE 2015

Już po raz czwarty doradcy EVERBERG na zaproszenie organizatorów międzynarodowej konferencji o bezpieczeństwie teleinformatycznym dzielą się wiedzą. W tegorocznej edycji konferencji zaprezentowaliśmy praktyczną ścieżkę prawną prowadzącą do blokowania / odzyskiwania środków pieniężnych skradzionych z kont bankowych (niezależnie od rodzaju ataku).
SECURE 2015

Ochrona konsumentów dla sieci hipermarketów

W ramach kompetencji e-commerce/IT nawiązaliśmy współpracę z siecią hipermarketów budowlanych, dla których nasi doradcy prowadzą strategiczny projekt dot. ochrony praw konsumentów i audyt przygotowania Klienta do ew. kontroli UOKIK zapowiedzianych na początek 2016 r.
Ochrona konsumentów dla sieci hipermarketów

EVERBERG z komentarzem dla DGP

Nie każde zdjęcie to utwór. To najbardziej ogólny wniosek jaki można wysnuć z orzeczenia Sądu Okręgowego w Lublinie z 27 lipca 2015 r. sygn. akt I C 115/12, odnośnie którego udzieliliśmy komentarza prawnego do Dziennika Gazeta Prawna (dodatek Orzecznictwo).
EVERBERG z komentarzem dla DGP

Dr Joanna Krzyżykowska

Cieszymy się i gratulujemy naszej koleżance uzyskania stopnia doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tytuł rozprawy doktorskiej Joanny to: „Prowadzenie spraw spółki akcyjnej przez zarząd”. Promotorem pracy był dr hab. Krzysztof Oplustil, prof. UJ.
Dr Joanna Krzyżykowska

InternetBeta 2015

Prawdopodobnie najlepsza konferencja branży online w Polsce. Wśród prelegentów tego wydarzenia również doradcy EVERBERG. Wystąpienie dot. reklamy niezgodnej z prawem w najnowszych decyzjach Prezesa UOKIK.
InternetBeta 2015